TEOG Sınavı İptal Edilecek mi?

TEOG Sınavı'nın iptal edilip edilmeyeceği, iptal edilmeyecek ise öğrencilerin mağduriyetinin nasıl giderileceği Bakan Avcı'ya soruldu.
Bu haber 2014-01-02 16:40:37 eklenmiş ve 2314 kez görüntülenmiştir.

Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan tarafından hazırlanan ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından cevaplandırılmasının istendiği soru önergesinde şu ifadelere yer verildi:


Bu yıl ilki gerçekleştirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOG) İngilizce öğretmenleri, öğrencilere işlemedikleri konulardan sorular yöneltildiğini belirtmiş, soruların Bakanlık tarafından öğretmenlere gönderilen konularla örtüşmediği söylenmiştir. Öğretmenler, bu sınavın özellikle devlet okullarındaki öğrencilerin seviyesinin çok üstünde bir sınav olduğunu ifade etmektedir.


Öğretmenler, TEOG İngilizce sınavındaki A kitapçığında yer alan 3, 4, 5 ve 6'ncı soruların 16'ncı üniteye dahil olduğunu belirtmekte, soruların yıllık plandaki birinci merkezi sınav konusu dahilinde olmadığını, 1 ila 4'üncü ünitelerin bu sınav programına dahil olması gerekirken okullarda ve dershanelerde öğrencilerin bu konuları görmediğini belirtmektedirler. Ayrıca RAM (Rehberlik Araştırma Merkezi) raporuna sahip, özel eğitime tabi tutulan öğrenciler de ortak sınava dahil edilmiştir.


Bu nedenler;


1-TEOG Sınavı'nda öğrencilere işlemedikleri konulardan sorular yöneltildiği, soruların Bakanlık tarafından öğretmenlere gönderilen konularla örtüşmediği doğru mudur, neden böyle bir uygulamada bulunulmuştur?


2-Öğretmenlerin, bu sınavın özellikle devlet okullarındaki öğrencilerin seviyesinin çok üstünde bir sınav olduğu iddiası doğru mudur, bu sınavın soruları neye göre hazırlanmıştır?


3-TEOG İngilizce sınavındaki A kitapçığında yer alan 3, 4, 5 ve 6'ncı soruların 16'ncı üniteye dahil olduğu bu soruların yıllık plandaki birinci merkezi sınav konusu dahilinde olmadığı doğru mudur, neden öğrencilere konu dahilinde olmayan yerden soru sorulmuştur?


4-1 ila 4'üncü ünitelerin bu sınav programına dahil olması gerekirken okullarda ve dershanelerde öğrencilerin bu konuları görmediği doğru mudur?


5-RAM (Rehberlik Araştırma Merkezi) raporuna sahip, özel eğitime tabi tutulan öğrenciler hangi gerekçe ile ortak sınava dahil edilmiştir?


6- TEOG Sınavı'nın iptal edilmesi düşünülmekte midir, iptal edilmeyecek ise öğrencilerin mağduriyeti nasıl giderilecektir?

 

Lütfen Sitemizden Yaptığınız Alıntılarda "www.memurmedya.com" Şeklinde Link Veriniz.


ETİKETLER : TEOG MEB

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MEB haberleri


YazarlarEn çok okunanlar

Son Eklenen 10 Dosya
Doğum Yardımı Başvuru Formu

Doğum Yardımı Başvuru Formu

Öğretmenler için özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı yer değişikliği dilekçe örneği

2015 Şubat Öğretmen Ataması Sonucu Oluşan Minimum Puanlar

2015 Ocak Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Sonucu Oluşan Minimum Puanlar

2014 Yılı İller Arası Yer Değiştirme Sonucu Oluşan Minimum Puanlar

Askeri kurumdaki memurun maaş davasına askeri yargı bakmayacak

Yazılı Şikayet / Müracaat Dilekçesi Örneği

MEB 2013 Yılı Alan Değişikliği Kurum Bazlı Minimum Puanlar

MEB 2013 Aralık Ayı Tebliğler Dergisi

Tüm Dosyalar
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 MemurMedya.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
ÇALIŞMA HAYATI
Kamu Personeli
Sözleşmeli Personel
İşçi
Emekli
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Dokümanları
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
SINAVLAR
KPSS
TEOG
YGS-LYS
ÖABT
SOSYAL MEDYA
Facebook
Twitter
DOST SİTELER
Mavera Hukuk Bürosu
SeLiMHaBeR
Egitimtercihi.net
Haluk ÖZTEMUR